ד"ר ארנולד ג' פרוכטנבאום

ד"ר ארנולד פרוכטנבאום

אודות

ד"ר ארנולד ג' פרוכטנבאום מוכר כחוקר ומרצה בר־סמכא בנושא תפקידו ומעמדו של עם ישראל בכתבי הקודש. ד"ר פרוכטנבאום הוא יהודי משיחי, מייסדו ומנהלו של ארגון Ariel Ministries מקליפורניה העוסק בהסברת הבשורה אודות ישוע המשיח לעם היהודי ובהעמדת תלמידים מקרבו.

אביו של ד"ר פרוכטנבאום, שגדל במשפחה יהודית־חסידית מפולין, יועד להיות רב כאבי סבו אבל עם פרוץ מלחמת העולם השנייה ומות מרבית בני משפחתו בשואה זנח אביו את לימודיו ואת אמונתו לפני שהוסמך לרבנות. לאחר שריצה תקופת מאסר בכלא הקומוניסטי ברוסיה נולד בנו, ארנולד, והמשפחה נמלטה למערב בעזרת פעילי הסוכנות היהודית.

במהלך מגוריהם בגרמניה בשנים 1951-1947 קיבל ארנולד מאביו חינוך יהודי דתי. חמש שנים לאחר שהיגרו לניו יורק החל ארנולד להאמין בישוע, בגיל 13. הוא סיים את לימודיו לתואר שני בתיאולוגיה בסמינר התיאולוגי שבדאלאס, טקסס, ובשנת 1989 קיבל תואר דוקטור מאוניברסיטת ניו יורק. את מחקרי עבודת הסיום שלו ערך במסגרת הסמינר היהודי התיאולוגי בעיר ניו יורק ובאוניברסיטה העברית בירושלים.

ד"ר פרוכטנבאום התגורר בארץ שלוש שנים שבמהלכן עבד על כתיבת מחקר מקיף לגבי התפקיד שעם ישראל ממלא בתוכנית הגאולה הכלל עולמית של אלוהים.
מחקר זה והתמחותו בנושא הפכו אותו למורה אהוד ומבוקש בכנסים ובבתי ספר ללימוד כתבי הקודש ברחבי העולם.

אנטישמיות

האנטישמיות מוגדרת כ"שנאת יהודים או רדיפתם".[1] כאשר לא מחבבים מישהו…

חסדו של אלוהים

הקדמה שיעור זה סוקר את מה שכתבי הקודש מלמדים על…