בוא וראה

שיעורים אודות התנ"ך והברית החדשה

ד"ר ארנולד פרוכטנבאום

ד"ר ארנולד ג' פרוכטנבאום
מוכר כחוקר ומרצה בר־סמכא בנושא תפקידו ומעמדו של עם ישראל בכתבי הקודש. ד"ר פרוכטנבאום הוא יהודי משיחי, מייסדו ומנהלו של ארגון Ariel Ministries

פִילִיפּוֹס פָּגַשׁ אֶת נְתַנְאֵל וְאָמַר לוֹ: "מָצָאנוּ אֶת זֶה שֶׁכָּתַב עָלָיו מֹשֶׁה בַּתּוֹרָה, וְכֵן גַּם הַנְּבִיאִים, אֶת יֵשׁוּעַ בֶּן יוֹסֵף מִנָּצְרַת". אָמַר לוֹ נְתַנְאֵל: "מִנָּצְרַת יָכוֹל לָבוֹא מַשֶּׁהוּ טוֹב?" אָמַר לוֹ פִילִיפּוֹס: "בּוֹא וּרְאֵה" (יוחנן א 46-45).

מה זה "בוא וראה"?

אתר זה מגיש חומר ללימוד אישי וקבוצתי לתועלת המתעניינים בבשורה המשיחית ולמאמינים המשיחיים כאחד.
ד"ר ארנולד פרוכטנבאום, יהודי משיחי מארצות הברית, מרצה אודות התנ"ך והברית החדשה ומחבר ספרים ומאמרים רבים בנושא. כמה מספריו תורגמו לעברית ולרוסית. פרוכטנבאום עומד בראש הארגון Ariel Ministries שהקים בסוף 1977 בארצות הברית.
מטרת החומרים שהוא מפיק באמצעות הארגון היא להסביר ליהודים ולגויים – לאור התנ"ך – את האמונה במשיחיותו של ישוע מנצרת, ולהעמיק את האמונה והידע של המאמינים המשיחיים.
סדרת השיעורים הכלולה בתכנית "בוא וראה" (Come and See) סוקרת בשיטתיות מגוון רחב של נושאים ועיקרים חשובים מכתבי הקודש. מטרת הסדרה המוגשת בזאת בעברית היא לספק יסודות לתלמידי ישוע הישראלים, וזאת על מנת לסייע ליישום הנלמד בחייהם ובאמונתם.

בשלב מאוחר יותר יתורגמו בהדרגה לעברית ולרוסית כל 50 השיעורים / המאמרים הכלולים באתר Come and See באנגלית. בשלב זה החומר מוגש בעברית וברוסית בתסדיר PDF.

איך להשתמש בחומר?

החומר מסודר בצורה שיטתית, לפיכך מומלץ ביותר לקרוא וללמוד את השיעורים לפי סדר הופעתם, או לפי נושאים.

לימוד אישי

סדר ושיטה. למד את החומר באופן שיטתי, לפי הסדר, ורשום לעצמך סיכומים ונקודות חשובות ממה שאתה לומד.
תפילה. התפלל לפני שאתה מתחיל ללמוד, במהלך הלימודים ולאחר שסיימת.
קרא את הפסוקים שאליהם החומר מפנה. למד כשכתבי הקודש פתוחים לפניך. קרא את הפסוקים שהמאמרים מפנים אליהם. הם חלק בלתי נפרד מהדיון ומהווים אסמכתאות ודוגמאות לטיעונים.
יישום בפועל. בכל פעם שאתה לומד מהחומר, חשוב על דרך מעשית שבאמצעותה תוכל ליישם בחייך את מה שאתה לומד. המטרה איננה לאגור מידע וידע שכלתני בלבד, אלא להתהלך לאור אמת אלהים. דבר על מה שאתה לומד. מצא מישהו שתוכל לשתף אותו בדברים שאתה לומד.

לימוד קבוצתי

ניתן להשתמש בחומר במסגרת קהילתית או בקבוצות קטנות.
הכנה אישית ודיון קבוצתי. מומלץ שכל משתתף ילמד תחילה את החומר בעצמו וירשום תובנות ושאלות. במפגש הקבוצתי ייערך דיון משותף על הנושא.
החומר מוגש בחינם, ככלי לשימוש גוף המשיח בישראל ולכל מי שמתעניין.
באפשרותכם להדפיס את השיעורים או להוריד אותם למחשב או לטלפון חכם במידה והדבר יסייע לכם בתהליך הלימוד. תפילתנו ותקוותנו שהחומר הנלמד יסייע לכם לדעת את אלוהים בצורה עמוקה יותר, ולהתהלך לפניו באהבה וביראה.